pomazánky

Tofu rychlá pomazánka

Potřebujete tofu bílé a nebo ochucené, sojovou omáčku Tamari( bez glutamanu), olivový olej ( nebo jiný panenský olej), sůl, koření dle chuti.   Tak asi na 200g tofu potřebujete 5 lžic oleje, 1 lžíci sojové omáčky, sůl, koření. To vše rozmixujete, nejlépe ponorným mixérem.  Pokud chcete...

Dýňová, nejlépe na topinky

Potřebujete: Očištěnou od slupky a od semínek dýni. Může to být jakákoliv dýně.  Stačí jí tak na plnou pánvičku. Cibule, česnek Olej,sůl, pepř, chilli, voda. Může být mořská řasa na obohacení minerály.     Postup: Nakrájíte si cibuli a dáte ji zesklovatět na oleji v hlubší...

S droždím Tebi

potřebujete: 10dkg másla, klidně i pomazánkové sušené droždí Tebi podle potřeb, klidně 5 a nebo i 10dkg sůl trošku citrónové šťávy.   Smícháte a máte výbornou pomazánku bohatou na vitamíny skupiny B i některé minerály a navíc nemá pomazánka z Tebi zákeřnou vůni jako klasické droždí.

maková

potřebujete: 10dkg mletého máku med podle potřeby trošku vody nebo mléka.   Vše smícháme a máme výbornou sladkou pomazánku bohatou na vápník a železo.

Z tofu a s česnekem

potřebujete: 10dkg tofu, bílé a nebo ochucené , nastrouhat, 3 stroužky česneku prolisovaného, řeřicha a nebo pažitka, sůl. Smíchat a hotovo.  

Česneková

potřebujete: 3 kousky česneku prolisovaného 15dkg másla 5dkg. nastrouhaného tvrdého sýru měkký sýr a nebo lučina sůl.   Vše smícháme a mažeme a voníme.

Humr-Wumr

Potřebujete: 10dkg nastrouhaného tvrdého sýra 10 dkg nastrouhaného čerstvého celeru 2 kousky měkkého sýru a nebo trošku lučiny sůl, pepř trošku citrónové šťávy 1 česnek prolisovaný 1 cibule nakrájená najemno tatarská omáčka a nebo jogurt   Vše smícháme a hotovo!      

Falešná treska

potřebujete: 25dkg tvarohu a nebo tofu 10dkg čerstvé nastrouhané mrkve pepř, sůl, vegeta (2 kyselé okurky) 3 nastrouhané a natvrdo uvařená vejce 1 střední nadrobno nasekaná cibule 1 lžíce hořčice trošku tatarské omáčky a nebo jogurt a nebo sojanézu.   Vše důkladně promícháme. Mažeme na chleba,...