Informace o mě

Jsem žena ve středním věku, energická a hodně věcí mě zajímá a přemýšlím o nich. Nebojím se změnit něco ve svém životě, pokud pochopím, že je to tak pro mě lepší a dokonce lepší i pro okolí. Většinou to  mé okolí ze začátku nechápe a kroutí nade mnou hlavou a snaží se mě většinou překřičet svou pravdou.  Každý máme ale svou pravdu a máme právo na vlastní názor. Díky za demokracii a děkuji, že jsem se narodila do této společnosti.

Jsem vegetarián 29 let, nejím žádné maso ani výrobky z masa, ani ryby a želatinu. A to jsem vyrostla v rodině, kde maso bylo na denním pořádku a dokonce jsme chovali prasata, slepice, králíky i husy. Ale asi díky tomu, že jsem musela být přítomna už v dětství  krmení  a potom zabíjení a pomáhat dokonce při tom, tak si dost dobře vzpomínám, že jsem to nechápala.  Rodiče ale říkali, že se maso musí jíst a že je moc dobré a ať si cenním toho, že ho mohu  mít, oni prý ho měli v mládí jen svátečně. Naštěstí jsem už na gymnáziu měla chytrého pana profesora Hampla, co vykládal o vegetariánství a že je to zdravější způsob žití a co je třeba jíst , abychom byli zdraví a nic nám nechybělo a taky říkal, že se vegetariáni dožívají  většího věku s plným zdravím. On sám bohužel se nedokázal vzdát masa, ale aspoň o této možnosti skvěle informoval své žáky. Za to mu moc děkuji. Dal mi velký dar a základ do života. Začala jsem se od té doby  více zajímat o výživu a taky o možnosti být vegetarián, co by to obnášelo, co bych asi tak jedla a tak jsem se dozvídala i další informace s tím související.  Důležitá byla informace, že nám vlastně maso škodí a že zbytečně ubližujeme zvířatům. Poslední tečkou ale k mému rozhodnutí byla informace o reinkarnaci, o existenci duše a že duši mají i zvířata od pana Josefa Zezulky. To už se ve mě něco natrvalo hnulo a já konečně řekla dost. Nějak to půjde, jen musím začít. V té době jsem studovala na vysoké škole a měla za sebou hodně experimentů vaření se zeleninou. Naštěstí mě rodiče nechali v kuchyni tvořit, jak jsem chtěla a nijak mě neomezovali, spíše byli někdy rádi, že mají něco uvařeno a že jim to i většinou chutnalo a vítali to jako dobrou změnu. Zeleninu jsme navíc pěstovali na vlastním pozemku, bylo jí tedy dost. Problém byl jen ve škole přes týden, kde jsem bydlela na kolejích a taky rok denně dojížděla.  Někdy jsem musela být na škole od rána do večera a s jídlem byl skutečně problém, protože školní menza vařila většinou jen masitá jídla .Já si musela kupovat suroviny a po večerech vařit a někdy přes den jíst jen rychlovky.  S tím dojížděním to fakt byl někdy problém, chyběla mi pravidelná strava a vyváženost . Naštěstí jsem zvládla to bez zdravotních problémů a dostudovala. Dál už jsem byla dobře vycvičená pro další pracovní život. Holt v práci velká svačina a doma až teplé jídlo. Nikde v práci mi nevyšli vstříc , že by mi nabídli pravidelné bezmasé jídlo.

Kdybych neměla to přesvědčení , že už nechci ubližovat vědomě zvířatům a tím ani sobě, tak nevím, asi bych to dávno vzdala, tlaky okolí byly silně negativní.

Nemluvím ani o tom, co všechno jsem si musela vyslechnout během mého prvního těhotenství a během výchovy prvního dítěte. Všichni v rodině, v práci i doktoři si nějak píchli s obavou, že ubližuji dítěti a sobě . Sbírala jsem tehdy argumenty , abych byla vždy připravená jim odpovědět fundovaně a s důkazy. Oni ale vždy poslouchali tak napůl a stále si mleli svou. Nějak jsem si z toho časem vypěstovala vnitřní sílu obrnění. Však oni jednou pochopí, jen ještě nepřišel jejich čas. Trvají na svém přesvědčení, aniž si skutečně zjišťují nové skutečnosti. Byli a bohužel ještě jsou zakonzervovaní v názorech, které jim vštípili jejich rodiče, škola a celá společnost. Mají strach vybočit z davu a nechtějí se vzdát svých chutí. Neuvědomují si, že za jejich chutě trpí nevinná duše zvířete.

Dnes jsem stále zdravá, aktivní a cítím se dobře.

Mám 2 zdravé děti, kteří jsou vegetariáni od svého vzniku. Vegetarián je i jejich tatínek, bohužel už dnes jen bývalý manžel. Naštěstí máme spolu nadále  velmi dobrý vztah jako kamarádi a rodiče dvou dětí .

Myšlenku nezabíjet zvířata a ani nebýt příčinou zabíjení chci šířit dále.

 Zajímám se nejen o zdraví, ale i o celý smysl bytí člověka .

Zapomněla jsem říct, že ani alkohol nepiji, protože si nechci vědomě poškozovat nervovou soustavu a poškozovat svůj mozek. A to jsem zase vyrostla v rodině, kde se pěstují hrozny a sklep je pod domem mých rodičů. Alkohol mi nikdy moc nechutnal, takže aspoň dneska vím proč. Zato hrozny jíst a pít šťávu z nich čerstvě vymačkanou, tak to miluji a to mě v dětství strašili, že mi z ní bude špatně.

Všechno souvisí se vším, tak se zajímám i o filosofii bytí pana Zezulky , o astrologii, numerologii.

Přemýšlím nad každou částí života, o přírodě, o vztazích, o lásce, o přátelství,  o dětech, o vlivech , o osudu,  o energii............ . a zařazuji své hluboké přesvědčení, zkritizované mozkem ze všech stran a úhlů, ověřené v životních zákonech, procítěné mou duší,  postupně do života.

 

 

 

 

 

Naši uživatelé

Stránky jsou vhodné pro všechny, co přemýšlejí a nechtějí jít s davem jako netečné  poslušné ovečky. Nebojí se vybočit ze svých stareotypů, pokud ucítí, že je to tak správné a prospěšné nejen jim. Mají chuť pokročit ve svém bádání po smyslu života  a nebojí se, že jejich vnitřní síla tak poroste. Vhodné pro všechny, co chtějí rozšířit své srdce a jeho vibraci rozšířit  více do okolí. Ti, co se nebojí být tady a teď právě teď a na nic nečekat. Ti, co se chtějí zapojit do společného díla žití všech bytostí na Zemi a nadlehčit vše špatné k lepšímu.