osobnosti vegetariáni

   Leonardo da Vinci ( italský malíř, sochař, architekt a vědec): " V mládí jsem se zřekl jedení masa a přijde ještě den, že lidé mě podobní se budou na zabíjení zvířat dívat tak, jako se dnes dívají na zabíjení lidí."

 Ovidius: " Chraňte se poskvrňovat svá těla, vy  smrtelní lidé, hanebným jídlem! Je obilí tady a ovoce stromů, větve k zemi jež sklání, jsou hrozny zde bujného vína, jsou zde plodiny sladké a ty, jež na ohni péci, ve vodě vařiti možno, vždyť vám nikdo nebere mléko, nebere sladký med,jenž voní mateřídouškou. Štědrá rodička země vám bohatství dává i pokrm, bez vraždy dává co jíst, a bez krveprolití. Masem ukájí hlad jen zvěř , a ještě ne všechna."

 L.N Tolstoj ( ruský romanopisec a sociální teoretik) : " Vegetariánství je kritériem, podle něhož poznáme, jestli je naše snaha o morální dokolnalost pravdivá a upřímná.  Masožérství je pozůstatkem nejprimitivnějšího barbarství. Masožérství dalo by se prominout, pokud by bylo podepřeno rozumnými důvody. Ale těchto není. Je to zlá záležitost, nemající v našich dobách nijakého opodstatnění. Když vidíte děti , jak týrají kočku nebo ptáčka, napomínáte je, učíte je soucitu s živým tvorem. Ale sami chodíte na lov a zasedáte k obědu, pro který bylo zabito pár tvorů. Nepozastavíte se nad touto zjevnou protichůdností? Nezabíjej nevztahuje se jen na vraždění člověka, ale na vše , co žije. A toto přikázání bylo zapsáno v srdci člověka ještě dříve, než  bylo dáno  na hoře Sinaji."

 Josef Zezulka ( český léčitel a zakladatel Biotroniky, filosof): " Člověk počal přijímat z "nepřirozeného zdroje" - maso . Přijímal jiné látky, než na jaké je jeho tělo stavěno. Jimi byl nepřirozeně ovlivňován mozek. Byla posilována rozumová složka na úkor intuitivní - citové. Myšlení bylo vyvedeno z rovnováhy.

Živou bytost je možno zabít , ale není možno mrtvou vskřísit. Proto nikdy  nenič životy. Nezabíjej a nebuď příčinou zabíjení.

Tuto pravdu znali velcí duchovní vůdcové a sdělili ji lidem. Ve vyšších  a nedeformovaných náboženských učeních je kladeno na prvé místo nejedení masa. A zcela právem."

 Georg Bernard Shaw ( britský dramatik a kritik): " Proč bych se vám měl zpovídat z toho, že se správně stravuji: Kdybych se cpal pečenými těly zvířat, měli by jste důvod ptát se mě, proč to dělám. Zvířata jsou mí přátelé .... a já své přátele nejím."

 Franc Kafka ( spisovatel): " Teď už se na tebe mohu dívat klidně, už tě nejím ( při pohledu na rybu v akváriu)."

Albert Einstein ( vědec a matematik, fyzik): "Nic neprospěje liskému zdraví a zvýšení šance na přežití života na Zemi tak, jako evoluční přechod na vegetariánskou stravu."

Pythagoras ( filosof): " Dokud lidé vraždí zvířata, budou se zabíjet i navzájem. Vskutku ten, kdo zasívá sémě vraždy a bolesti, nemůže sklízet radost a lásku."

Platón   

 Schopenhauern 

 Lamartine 

Plutarchos 

Martina Navrátilová ( česká tenistka)

Další jména včetně kulturistů, vytrvalostních běžců, boxerů s významnými tituly, fotkami, současné doktory, herce a jiné známé osobnosti a více najdete na www.zvirevtisni.cz.

 

např.:

Ameriský kulturista Bill Pearl, vítěz Mr. Universe, Mr. America, autor i mnoha knih o kulturistice a o výživě.

 

 

Švédský kulturista Andreas Cahling,vítěz mnoha titulů, v IFBB Profesional Mr. International porazil dokonce Arnolda Schwarceneggera.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Everson Cory, americká kulturistka, držitelka nejvíce po sobě jdoucích vítězství v Miss Olympia.

Roy Hillion, americký kulturista.

Peter Bárta - hokejista.

Müller Jan - český Mistr republiky v thajském boxu v nejvyšší váhové kategorii, 2m , 114 kg.

Lewis Carl - běh, držitel nejvíce zlatých medailí z Olympijských her.Vegetarián a během závodů je vegan.

Jaroslav Kocourek - český ultramaratonec, 6 ti denní běh.

Milovník Martin - slovenský ultramaratonec, 11 dní

a další sportovci.

Jan Tříska- herec,

Veškrnová Eva - herečka,

Helena Houdová - miss ČR,

Zuzana Norisová - herečka,

 a mnozí další.