diskusní fórum: www.vedome-ziti.cz.

 

Stránky jsou určeny úplně  pro všechny. Osloví především ty, co pochopili, že už nechtějí dále zabíjet zvířata a jíst maso. Někdo  o tom zatím  alespoň uvažuje. Otevřete se tak širšímu vnímání světa, tedy i vnímání všech bytostí  jako by to byli naši bratři.  Začnete se  přirozeně živit tak jak je naše tělo vybaveno od přírody a sice jen jako býložravci.

Některé informace možná osloví i ty, co se zatím  nechtějí vzdát masa, ale nemusí ho mít každý den.

Jsem vegetarián 26 let a mohu předat své zkušenosti ostatním. Vím o tom, co je možné a dobré  jíst nejen během běžného dne, ale i během těhotenství a kojení. Mám zkušenosti se svými dvěmi dětmi od jejich stvoření, během chození do školky, do školy, při sportu, oslavách, na cestách i  při nemoci.  Vlastním certifikáty : Poradce pro výživu a suplementaci,Výživa při diabetes, Cesta k vysněné postavě.

Každý jsme jiný  a tak máme i jiné chutě a potřeby. U některých jedinců jsou chutě hodně individuální, ale vždy lze jíst bez masa a dle potřeb člověka.

Mám v zásobě mnoho informací o jednotlivých potravinách a o jejich složení. Důležitý je  obsah výživných látek v jednotlivé potravině. Postupně budou informace uvedeny a doplňovány, aby jste věděli co kupovat, pokud potřebujete dodat tělu např. bílkoviny, minerály, vitamíny  a další.

A kráva řekla:

 

Existuje spousta receptů pro bezmasá jídla a některé mnou ověřené budou prezentovány. Většinu dobrých jídel můžete ochutnat ve Vegetariánské restauraci Harmonie, kterou provozuji v Třinci od roku 2012. Pestrou nabídku i jako inspiraci najdete na www.vegetharmonie.cz. Většina jídel je velmi jednoduchá, ale lze tvořit i kulinářské speciality.  Základem vaření je stejně uplatnit vlastní kreativitu a recepty brát jen jako pomoc.  Uvítám i další recepty od návštěvníků stránek. 

Jsme to, co jíme. Nejenom, že podle toho vypadáme, ale i cítíme a přemýšlíme. Mým zájmem je otevřít lidi k dalšímu vnímání souvislostí života.  Zdraví, příroda, vztahy, práce, zábava, děti , filosofie a další.

Internetová komunikace nám umožňuje o tématech z těchto stránek diskutovat, ptát se, odpovídat a to s kýmkoli na celém světě. Jsem Vám k dispozici a pokud budu znát  odpověď, tak ráda odpovím. Nechám si i  poradit, pokud mě přesvědčíte o svém tvrzení. Já sama nikdy hned neodsuzuji jakýkoli názor od druhých, i když mi třeba hned napoprvé připadá špatný, ale nejprve si o problému něco zjistím, promyslím a pak řeknu nějaký názor a zaujmu k tomu svůj jasný postoj. Neustále se vyvíjíme a tedy i naše názory se mohou zkušenostmi a zjištěnými informacemi měnit. Není dobré trvat na něčem dogmaticky a zarputile. Pokud jsem ale o něčem vnitřně přesvědčená, tak na tom trvám. Každý máme právo na svůj názor a na svůj vývoj.

 

 

 

 

Novinky

Meditace a maso

07.02.2011 23:55
    - Pokud někdo provozuje meditaci, je opět na zváženou vyřadit maso ze stravy, protože jinak je mysl zamlžena  a ovlivněna vlivy od zvířete, a nebude meditace úplně čistá. Bude mnohem složitější se dostat do meditačního stavu, musí se totiž nejprve překonat všechny okolní vlivy....

Měňte sebe

17.12.2010 21:40
Něco se vám na společnosti nelíbí? Měňte sebe a tím změníte i okolí.  Čím více lidí bude myslet srdcem, tím nám všem bude lépe.  

Informace pro návštěvníky

16.12.2010 14:31
  ZLOBA, STRES, nevhodná skladba jídla či nepřiměřené jednání nám odečítají potřebné body z našeho " životního konta".   Svým stylem života si buď dokážete zachovat zdraví až do pokročilého věku nebo naopak přivodit nemoci a předčasnou smrt. Dlouhý život ve zdraví a při síle je...

www.vegetarianskarodina.webnode.cz

16.12.2010 14:30
  Stránky jsou určeny úplně  pro všechny. Osloví především ty, co pochopili, že nechtějí dále zabíjet zvířata a jíst maso. Nebo o tom zatím  alespoň uvažují. Neví, ale co je čeká a jak na to. Ptají se,  Co máme tedy  jíst? Jsem vegetarián 19 let a mohu předat své...
<< 1 | 2