diskusní fórum: www.vedome-ziti.cz.

 

Stránky jsou určeny úplně  pro všechny. Osloví především ty, co pochopili, že už nechtějí dále zabíjet zvířata a jíst maso. Někdo  o tom zatím  alespoň uvažuje. Otevřete se tak širšímu vnímání světa, tedy i vnímání všech bytostí  jako by to byli naši bratři.  Začnete se  přirozeně živit tak jak je naše tělo vybaveno od přírody a sice jen jako býložravci.

Některé informace možná osloví i ty, co se zatím  nechtějí vzdát masa, ale nemusí ho mít každý den.

Jsem vegetarián 29 let a mohu předat své zkušenosti ostatním. Vím o tom, co je možné a dobré  jíst nejen během běžného dne, ale i během těhotenství a kojení. Mám zkušenosti se svými dvěmi dětmi od jejich stvoření, během chození do školky, do školy, při sportu, oslavách, na cestách i  při nemoci.  Vlastním certifikáty : Poradce pro výživu a suplementaci,Výživa při diabetes, Cesta k vysněné postavě. Od roku 2018 jsem ájurvédic a provozuji ajurvédské centrum Ramiza v Třinci.

Každý jsme jiný  a tak máme i jiné chutě a potřeby. U některých jedinců jsou chutě hodně individuální, ale vždy lze jíst bez masa a dle potřeb člověka.

Mám v zásobě mnoho informací o jednotlivých potravinách a o jejich složení. Důležitý je  obsah výživných látek v jednotlivé potravině. Postupně budou informace uvedeny a doplňovány, aby jste věděli co kupovat, pokud potřebujete dodat tělu např. bílkoviny, minerály, vitamíny  a další.

A kráva řekla:

 

Existuje spousta receptů pro bezmasá jídla a některé mnou ověřené budou prezentovány. Většinu dobrých jídel můžete ochutnat ve Vegetariánské restauraci Harmonie, kterou provozuji v Třinci od roku 2012. Pestrou nabídku i jako inspiraci najdete na www.vegetharmonie.cz. Většina jídel je velmi jednoduchá, ale lze tvořit i kulinářské speciality.  Základem vaření je stejně uplatnit vlastní kreativitu a recepty brát jen jako pomoc.  Uvítám i další recepty od návštěvníků stránek. 

Jsme to, co jíme. Nejenom, že podle toho vypadáme, ale i cítíme a přemýšlíme. Mým zájmem je otevřít lidi k dalšímu vnímání souvislostí života.  Zdraví, příroda, vztahy, práce, zábava, děti , filosofie a další.

Internetová komunikace nám umožňuje o tématech z těchto stránek diskutovat, ptát se, odpovídat a to s kýmkoli na celém světě. Jsem Vám k dispozici a pokud budu znát  odpověď, tak ráda odpovím. Nechám si i  poradit, pokud mě přesvědčíte o svém tvrzení. Já sama nikdy hned neodsuzuji jakýkoli názor od druhých, i když mi třeba hned napoprvé připadá špatný, ale nejprve si o problému něco zjistím, promyslím a pak řeknu nějaký názor a zaujmu k tomu svůj jasný postoj. Neustále se vyvíjíme a tedy i naše názory se mohou zkušenostmi a zjištěnými informacemi měnit. Není dobré trvat na něčem dogmaticky a zarputile. Pokud jsem ale o něčem vnitřně přesvědčená, tak na tom trvám. Každý máme právo na svůj názor a na svůj vývoj.

 

 

 

 

Novinky

Jak jsem se vyléčila z nemoci, kterou lékaři nebyli schopni identifikovat

14.06.2011 17:19
Koncem května 2011 jsem začala mít na krku zvětšenou pravou uzlinu a to docela viditelně. Krk nateklý, ale příznaky nachlazení nebo jiné projevy jsem neměla. Tedy jsem to chvíli pozorovala, zkoušela nějaké bylinky na zvýšení imunity, jako je echinacea, vitamín C, energoton šťávy, čistící...

Meditace a maso

07.02.2011 23:55
    - Pokud někdo provozuje meditaci, je opět na zváženou vyřadit maso ze stravy, protože jinak je mysl zamlžena  a ovlivněna vlivy od zvířete, a nebude meditace úplně čistá. Bude mnohem složitější se dostat do meditačního stavu, musí se totiž nejprve překonat všechny okolní vlivy....

Měňte sebe

17.12.2010 21:40
Něco se vám na společnosti nelíbí? Měňte sebe a tím změníte i okolí.  Čím více lidí bude myslet srdcem, tím nám všem bude lépe.  

Informace pro návštěvníky

16.12.2010 14:31
  ZLOBA, STRES, nevhodná skladba jídla či nepřiměřené jednání nám odečítají potřebné body z našeho " životního konta".   Svým stylem života si buď dokážete zachovat zdraví až do pokročilého věku nebo naopak přivodit nemoci a předčasnou smrt. Dlouhý život ve zdraví a při síle je...

www.vegetarianskarodina.webnode.cz

16.12.2010 14:30
  Stránky jsou určeny úplně  pro všechny. Osloví především ty, co pochopili, že nechtějí dále zabíjet zvířata a jíst maso. Nebo o tom zatím  alespoň uvažují. Neví, ale co je čeká a jak na to. Ptají se,  Co máme tedy  jíst? Jsem vegetarián 19 let a mohu předat své...
<< 1 | 2